III edycja Powiatowego Konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”.

W czwartek, 3 kwietnia 2008 r., w Auli Zespołu Szkół Leśnych przeprowadzono konkurs polonistyczny „Ojczyzna Polszczyzna”. Drużynowym zwycięzcą międzyszkolnego etapu III edycji tegoż konkursu, nad którym honorowy patronat sprawuje prof. Jan Miodek, została drużyna z I LO.

Do językowej rywalizacji przystąpiły drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół i Zespołu Szkół Leśnych. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej uczestnicy indywidualnie wypełniali skomplikowany test polonistyczny, w drugiej rywalizowały szkolne drużyny. Jury w składzie: Barbara Stefaniak – przewodnicząca, Katarzyna Piotrowska, Alicja Süsser i Marcin Szyndrowski wyłoniło zwycięzców: w rywalizacji indywidualnej zwyciężyła uczennica „zielonego” liceum Joanna Morcinek, natomiast drużynowym zwycięzcą (dla odmiany ;-) ) została drużyna z I LO. Skład drużyny: Magdalena Kowalska, Beata Hen, Joanna Kapała, Joanna Morcinek, Ewelina Ośmiałowska, Katarzyna Szymańska.

Inicjatorką powstania konkursu była prof. M. Posacka z I LO. Puchary, dyplomy i słowniki ufundowała dyrekcja ZSL, natomiast CEM przygotował kalendarze dla poszczególnych drużyn.

W przyszłym roku kolejna edycja konkursu będzie rozgrywana w milickim liceum.