Od pięciu lat I LO uczestniczy w projektach Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC.

Co roku gościmy studentów z różnych krajów świata (Ukrainy, USA, Pakistanu, Chin, Indii, Wybrzeża Kości Słoniowej). Tegoroczny projekt odbywa się pod hasłem „Cultural Understanding” i ma za zadanie przybliżenie kultury i życia danego kraju.  Od poniedziałku, 7 kwietnia do piątku 11 kwietnia przebywa w I LO student ekonomii Rohan, obywatel Indii. Pracuje też jako nauczyciel-wolontariusz, ucząc w swoim kraju dzieci pochodzące z biednych rodzin, których nie stać na edukację. Naucza języka angielskiego oraz zintegrowanych przedmiotów ścisłych.

Również u nas, w zielonym liceum, Rohan spotyka się z uczniami w ramach zajęć języka angielskiego. Uczniowie uczestniczą w zajęciach warsztatowych oraz w prezentacji multimedialnej – w środę nasi uczniowie przybliżą mu kulturę naszego kraju i regionu, natomiast w czwartek i piątek zapoznają się z  kulturą i tradycjami Indii. Klasa IIIb chce uraczyć gościa tradycyjnymi, polskimi potrawami oraz zaprezentować mu główne i najpiękniejsze miejsca w Polsce i Dolinie Baryczy, zatańczyć poloneza i przedstawić mu sławnych aktorów, wokalistów oraz polską muzykę. W piątek pożegnamy gościa, jak zwykle krótkim programem artystycznym i upominkiem.

Nasi licealiści uczą się rozumieć świat i współdziałać z ludźmi z różnych krajów i kultur, mają możliwość sprawdzenia i poprawienia swoich umiejętności językowych.

Koordynatorką projektu w roku szkolnym 2007/2008 jest nauczycielka j. angielskiego - prof. E. Hajdun we współpracy z pozostałymi nauczycielkami j. angielskiego.