Uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów  w roku szkolnym 2007/2008 uczniom szkół ponadgimnazjalnych regionu wrocławskiego i wałbrzyskiego.

9 października 2007 r., w auli Zespołu Szkół Nr 14 odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół ponadgimnazjalnych z regionów: wrocławskiego i wałbrzyskiego za wybitne osiągnięcia naukowe. Uroczystość zorganizowała Beata Pawłowicz, Dolnośląski Kurator Oświaty.
Obecni byli także: wojewoda dolnośląski, Krzysztof Grzelczyk, oraz zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia, Ewa Przegoń. Po powitaniu gości, dyrektorów szkół, wychowawców i stypendystów oraz ich Rodziców przez prowadzące ceremonię: Agata Kuźmicką-Mazurek oraz Agnieszkę Perską (wizytatorów Kuratorium Oświaty i Wychowania) głos zabrał Pan Krzysztof Grzelczyk, gratulując sukcesu wyróżnionym uczniom.

W roku szkolnym 2007/2008 Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej przyznał 294 stypendia najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska. Stypendia Premiera w regionach: wrocławskim i wałbrzyskim otrzymało 180 uczniów. Ceremonia wręczania stypendiów rozpoczęła się od uhonorowania 13 uczniów z powiatów: dzierżoniowskiego i górowskiego przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz Kuratora Oświaty, a następnie dyplomy odbierali kolejno: 25 stypendystów z powiatu kłodzkiego, 12 stypendystów z powiatów: milickiego i oleśnickiego.

Wśród otrzymujących dyplom i gratulacje z rąk wojewody Krzysztofa Grzelczyka była również stypendystka I LO Milena Wojtyczka.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Beata Pawłowicz -  Dolnośląski Kurator Oświaty, gratulując nagrodzonym stypendystom, ich opiekunom i dyrektorom szkół sukcesu, życzyła nagród w kolejnych latach.