30 listopada mury swojej dawnej szkoły odwiedził jej absolwent ks. prof. Ryszard Kempiak.

Pierwszy raz (18 kwietnia 2007) uczniowie mieli okazję spotkać się z ks. Kempiakiem w ramach cyklu „Spotkania ze Znakomitymi Absolwentami”. Ksiądz Ryszard opowiadał młodzieży o latach spędzonych w „zielonym” liceum i o swoich ówczesnych zainteresowaniach informatyką, która po raz pierwszy pojawiła się w szkołach średnich. Potem opowiadał o wyborze swojej drogi życiowej, o posłudze kapłańskiej i licznych podróżach po świecie. 23 maja po raz drugi gościliśmy ks. Kempiaka, tym razem młodzież usłyszała wykład akademicki na temat biblii, jaki wygłosił dla studentów Politechniki Wrocławskiej w ramach przedmiotów humanistycznych. Dzisiaj po raz kolejny młodzież spotkała się z ks. Kempiakiem. Celem wizyty był konkurs biblijny, a główną nagrodą będzie wyjazd do Ziemi Świętej, często odwiedzanej przez ks. Ryszarda.

Ryszard Kempiak ukończył I LO w 1978 roku, potem studiował w Seminarium Duchownym w Krakowie, a także za granicą. Jest salezjaninem. Obecnie wykłada na Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu, Legnicy i Politechnice Wrocławskiej, a jednym z jego studentów był ksiądz Artur Stochła. Od 1998 roku pełni w swoim zgromadzeniu funkcję Wikariusza Inspektora Inspektorii Wrocławskiej oraz jest przełożonym Domu Inspektorialnego we Wrocławiu.