Pod tym tytułem ukazał się w ostatnim numerze "Głosu Milicza" obszerny wywiad z Dyrektor I LO - p.Henryką Skrzynecką.
W większości jest on poświęcony finansom szkoły oraz funkcjonowaniu liceum. Z treści dowiadujemy się między innymi, że Zarząd Powiatu zgodził się, po rozmowach z Dyrekcją, przeznaczyć na funkcjonowanie naszej placówki oświatowej dodatkowe fundusze. Jest to optymistyczna wiadomość.

Polecamy również lekturę oficjalnej strony Starostwa Powiatowego i hasło: Informacje z pracy zarządu. Dowiedzieliśmy się na niej, że "Zarząd poprosił [Dyr.H.Skrzynecką] o wyjaśnienia w związku z nieprawdziwą informacją, która pojawiła się na stronie internetowej szkoły, iż zarząd nie wykazuje rozsądku, a jego działania prowadzą do likwidacji I LO w Miliczu. Członkowie zarządu zwrócili uwagę na niestosowność zamieszczonego oświadczenia oraz poinformowali dyrektor o konieczności zdyscyplinowania budżetu szkoły. Dyskutowano także na temat ogrzewania i utworzenia w szkole gimnazjum społecznego."