25 października Dyrekcja I LO została poinformowana przez urzędników Starostwa Powiatowego w Miliczu (w obecności starosty Piotra Lecha) o tym, że wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego szkoła będzie musiała się utrzymać jedynie z subwencji oświatowej (czyli pieniędzy przekazywanych z MEN). Powiat, jako jednostka prowadząca szkoły ponadgimnazjalne, wycofuje się tym samym ze współdotowania I LO.

Oznacza to całkowitą zapaść finansową naszego liceum. Subwencja wyniesie 1 716 017 zł, natomiast na same płace pracowników potrzeba 1 791 253 zł. Do tego trzeba dodać koszty utrzymania budynku - gaz (ogrzewanie), prąd, woda i ścieki, rachunki telefoniczne, dostęp do internetu, materiały biurowe, pomoce dydaktyczne i inne. Łącznie ok.2,19 mln. Niedobór środków jest zatem oczywisty.

Dlatego zwracamy się z prośbą do włodarzy powiatowych o rozsądek i nieprzyczynianie się do upadku szkoły, która od ponad 60 lat stanowi istotny element edukacyjny i społeczny lokalnego środowiska.