Już po raz 12 w I LO gościła grupa młodzieży z gimnazjum w Springe.
Młodzi przyjechali do Milicza 12 października i gościli w liceum do 18 października.

Wymiana młodzieży pomiędzy I LO a Otto Hahn Gymnasium w Springe ma już swoją 12-letnią tradycję. Nasi licealiści wyjeżdżają do Springe w czerwcu każdego roku, natomiast młodzi Niemcy odwiedzają zielone liceum na przełomie września/października każdego roku. W tym roku do milickiego liceum przyjechała 12-osobowa grupa uczniów wraz z dwójką nauczycieli. Młodzież zamieszkała u gościnnych rodzin swoich kolegów. Podczas kilkudniowego pobytu miliccy licealiści pod okiem germanistki Małgorzaty Sochy zadbali o ciekawy i atrakcyjny program (Niemcy zwiedzili m. in. nasze miasto, SP "Milicz", gdzie otrzymali piękne, pamiątkowe bombki oraz Stawy Milickie. Goście spotkali się ze starostą P. Lechem, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, wraz z uczniami i nauczycielami I LO bawili się na ognisku oraz na kręgielni). Za kilka miesięcy z rewizytą do Springe udadzą się uczniowie I LO wraz ze swoimi opiekunami.