27 września 2007r., uczniowie klas pierwszych przeszli otrzęsiny. Można przenośnie powiedzieć, że była to ich mała szkoła przetrwania.
Nasi mili pierwszoklasiści musieli się uporać z różnymi ciekawymi konkurencjami, które, niestety, nie zawsze były przyjemne.
Scenariusz otrzęsin, był ułożony ciekawie, a różnorodność konkurencji była naprawdę duża.
Otrzęsiny zgodnie z naszą szkolną tradycją są paszportem przepuszczającym młodszych kolegów do funkcjonowania w społeczeństwie szkolnym. Uczniów klas I czeka jeszcze ślubowanie, które odbędzie się w ramach uroczystości Dnia Edukacji Narodowej.Od tego momentu stają się prawdziwymi i pełnoprawnymi uczniami.

Otrzęsiny przygotowała i prowadziła klasa 2f pod czujnym okiem wychowawcy M. Sochy.