źródło: Dziennik Polski

Największe polskie media w ciągu ostatnich dni zamieściły na swoich łamach informacje o przebiegu Gali Finałowej Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, szczególnie wyróżniając sukces naszych uczniów oraz projektu "Patrio Cafe".

Oto niektóre z nich:

Rzeczpospolita: "Nowocześni patrioci z Milicza"

"Szkoły z Ostrołęki i Milicza zwyciężyły w Gali Finałowej Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

W Krakowie odbyła się wczoraj Gala Finałowa Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Szkoły biorące udział w konkursie rywalizowały o dwie nagrody: publiczności oraz  ekspertów.

Za najlepszy eksperci uznali projekt uczniów z I LO im. Armii Krajowej w Miliczu. Utworzyli w swojej miejscowości miejsce spotkań, do którego zapraszali znane osoby”.

Dziennik Polski : "Patriotyzm może być nowoczesny"

"Wczoraj w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się Gala Finałowa Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Wzięło w niej udział ponad 700 uczniów z różnych części Polski. Nagrodę Ekspertów otrzymali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Milicza za projekt „Patrio Cafe”. – We współpracy z jedną z kawiarni rozpoczęliśmy cykl spotkań młodzieży z ludźmi kultury, nauki, polityki i biznesu – opowiada Daniel Misiek, uczeń I LO w Miliczu. – Poprzez takie działania chcemy rozwijać nasz patriotyzm, rozumiany jako budowanie lokalnej społeczności”.

W Sieci ( ogólnopolski tygodnik) juror ANP Łukasz Warzecha  napisał:

"Tym razem wygrało I Liceum z Milicza - niewielkiej miejscowości na zachodzie Polski. Młodzi ludzie, zapewniając sobie wsparcie urzędników i korzystając z instytucji budżetu obywatelskiego, założyli Patrio Cafe - miejsce spotkań z interesującymi gośćmi, prelekcji, dyskusji. Coś, czego w małych miejscowościach zwykle brak. Ujęli wszystkich jurorów dojrzałością projektu i - co niezmiernie ważne - jego trwałością, w odróżnieniu od atrakcyjności wielu innych."

Cały tekst na stronie 14 wydania nr 25(81) 2014.