W dniach 5-6 czerwca 2014 r. pięcioro uczniów z naszej szkoły - Angelika Kurczakwska, Aleksandra Sarwa, Aneta Zimoch, Mateusz Janik, Bartosz Konieczny wraz z Panią Profesor Beatą Jaskulską wzięło udział w Gali Finałowej 7. edycji Programu ‘’Mam Haka Na Raka”, która odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie. Na uroczystość zaproszono 84 drużyny wyłonione w trakcie konkursu spośród 636 zespołów z całej Polski. Nagrodę Główną otrzymali Hakowicze „Topolówka Kontra Rak” z III LO w Gdańsku za kampanię „Przejrzyj chłoniaka”. W programie oprócz części oficjalnej, zorganizowano 3 koncerty. Dla Hakowiczów zagrali Poparzeni Kawą Trzy, Marika oraz Mezo. Galę prowadziła Marika i Wojciech Jagielski.