16 maja br. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbył sie Wielki Koncert Kresowy- Spotkanie z Kresami 2014, w ramach akcji mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem koncertu nastąpił przemarsz sztandarów ze szkół z całego Dolnego Śląska.

W paradzie pocztów sztandarowych uczestniczyła również nasza szkoła reprezentowana przez Mateusza Janika, Patrycję Papież oraz Aleksandrę Kalicińską, którzy godnie prezentowali sztandar I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Miliczu.

Oprócz naszej szkoły w paradzie udział wzięli również uczniowie z Zespołu Szkół w Miliczu.

Na zakończenie uroczystości nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać przed kamerą z Panią redaktor Grażyną Orłowską-Sondej inicjatorką akcji i prowadzącą program telewizyjny Studio Wschód.