11 grudnia br. 12 uczniów z klas drugich, pod opieką Pań Beaty Jaskulskiej i Marty Oczkowskiej, uczestniczyło w wykładzie z historii medycyny prezentowanym przez Panią Profesor Wandę Wojtkiewicz-Rok.  Niezwykły człowiek i niezwykły wykładowca, który przykuł uwagę uczniów na całe półtorej godziny. Uczniowie zapoznali się z historią Lwowskiego Uniwersytetu Medycznego. Najciekawsze były opowieści o dorobku naukowym i życiu prywatnym profesorów tej uczelni. Niektóre wydarzenia były tak nieprawdopodobne, że niejeden reżyser mógłby nakręcić film na miarę Oskara wykorzystując te życiorysy. Pani Profesor przyjęła naszych uczniów z wielką życzliwością i niejednego zaciekawiła tą częścią historii naszej Ojczyzny. Dziękujemy!