W piątek, 8 listopada br. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Każda rocznica skłania do wspomnień i refleksji, o czym mogliśmy się przekonać słuchając z wielkim zainteresowaniem przemówienia dyrektora szkoły S.Strzeleckiego oraz zaproszonego gościa J. Sumisławskiego.

Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu. Trzeba pamiętać, że Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale i wielki obowiązek. Obowiązek, aby mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych: patriotyzmie, polskości, bohaterach narodowych, śmierci w obronie Ojczyzny.
Przygotowany, przez dyrektor I. Lewandowską-Maćkowiak oraz koło teatralne, program artystyczny skłonił słuchaczy do zadumy nad przeszłością i przyszłością naszej Ojczyzny, daru wolności i odpowiedzialności za tę wolność. Uczniowie w ciszy i skupieniu wsłuchiwali się w płynące ze sceny słowa oraz wzruszające teksty poezji.