W środę, 28 listopada 2012 roku, w auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej uczniom, którzy w roku szkolnym 2011/2012 uzyskali najwyższe wyniki w nauce bądź wykazali się innymi szczególnymi osiągnięciami. Wśród grona 262 najbardziej uzdolnionych uczniów z województwa znalazła się Aleksandra Cieplik z kl. III c, która odebrała nagrodę Prezesa Rady Ministrów z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - Beaty Pawłowicz. W uroczystości wziął udział dyrektor szkoły Sławomir Strzelecki oraz Pola Dziedzic z kl. II d, która na zaproszenie pani kurator zaśpiewała dwa utwory.

Podczas uroczystości była okazja do zobaczenia filmów tworzonych przez uzdolnioną młodzież, wysłuchania koncertu skrzypcowego oraz zapoznania się z dokonaniami naukowymi i sportowymi najzdolniejszych uczniów z regionu. Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska życzyła wyróżnionej młodzieży wytrwałości w dążeniu do celu i zadowolenia z osiąganych w życiu rezultatów. Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali uczniowie, którzy uzyskali w ubiegłym roku szkolnym promocję z wyróżnieniem lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Natomiast o stypendia Ministra Edukacji Narodowej mogli ubiegać się uczniowie, którzy są zwycięzcami olimpiad międzynarodowych, laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad lub konkursów na pracę naukową oraz uczniowie realizujący indywidualny tok nauki i uzyskujący najwyższe wyniki. Ponadto stypendia MEN otrzymali uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

źródło: www.duw.pl