11 listopada 2012 r. na trwałe zapisze się w historii naszej szkoły. Od tego dnia szkoła nosi zaszczytne imię Armii Krajowej.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Następnie, o godz. 13:00, w auli szkoły odbyła się sesja Rady Powiatu, na której podjęta została uchwała o nadaniu szkole imienia. Uczniom i nauczycielom w tym ważnym momencie towarzyszyli zaproszeni goście. Byli wśród nich m.in. dolnośląski kurator oświaty, przedstawiciele Związku żołnierzy AK, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wygłosili oni okolicznościowe przemówienia oraz złożyli gratulacje na ręce S. Strzeleckiego, dyrektora szkoły.

Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii.

Drugą część uroczystości stanowił występ młodzieży I LO (polonez maturzystów, występ członków koła teatralnego i zespołu Strzelecki Band).

Na zakończenie, nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej nadanie szkole imienia ufundowanej przez stowarzyszenie „Przyjazna edukacja”.