4 października na zaproszenie władz Wyższej Szkoły Bankowej nasi uczniowie: Jakub Moczulski, Bartosz Lewek i Mateusz Trzaska wraz z opiekunem Beatą Jaskulską uczestniczyli w Inauguracji Roku Akademickiego 2012/2013 tej uczelni.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uroczystym wejściu nauczycieli akademickich i wprowadzeniu sztandaru uczelni, głos zabrał Rektor WSB prof. Stefan Forlicz, który przywitał wielu znakomitych gości. Jego Magnificencja mówił również o samej uczelni, jej możliwościach, a przede wszystkim o studentach i absolwentach będących chlubą szkoły. Wśród studentów odbierających symboliczny indeks z rąk Rektora można było dostrzec Mateusza Zmudę, naszego absolwenta, a Adam Chołodecki, którego wszyscy znają jako byłego przewodniczącego samorządu w I LO stał wśród studentów z bardzo zadowoloną miną. Stwierdził w rozmowie, że dokonał bardzo dobrego wyboru. Jednak zasadniczym punktem uroczystości był wykład inauguracyjny wygłoszony przez Ryszarda Petru pt. „Polska na tle gospodarki europejskiej”. Zrobił na wszystkich słuchaczach ogromne wrażenie. Opowiadając o sytuacji gospodarczej w Polsce i Europie robił to tak, że nawet najbardziej skomplikowane dane stawały się przystępne. Dla nas bardzo miłym akcentem było wręczenie przez Rektora i Kanclerza „Złotego Papirusa”- nagrody za szczególne zasługi dla uczelni, Pani Agacie Natalli, dyrektorowi Działu Zarządzania Projektami WSB. Dzięki pomysłowości i determinacji Pani Agaty realizujemy w naszej szkole projekt „ Milicka Akademia Rozwoju”

Ryszard Petru - przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich, doradca Ekonomiczny DemosEuropa znany ekonomista wielokrotnie zabierający głos w ważnych kwestiach gospodarczych, gość różnych programów telewizyjnych o tematyce ekonomicznej. Urodzony we Wrocławiu absolwent SGH.

Zapraszamy do galerii.