W dniu 25.09.2012 r. w auli I LO odbyły się zorganizowane przez Samorząd Uczniowski otrzęsiny klas pierwszych. Uczniowie najmłodszych klas I Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Ad Astra malowali portrety wychowawców, recytowali wiersze ku czci dyrekcji, rozwiązywali rebusy i kalambury, miauczeli do mikrofonu, śpiewali karaoke i pili mleko.

Konkurencje oceniało jury w składzie: Anna Cyganowska, Filip Marcinek, Aleksandra Wolarz i Agata Wołk. Wystąpiły również osoby uzdolnione muzycznie: Anna Kuna, Pola Dziedzic, Daniel Misiek, Robert Pawlus, Dawid Sip, Maciej Nóżka, Paweł Milian i Bartosz Korzeniowski. Imprezę poprowadzili Norbert Waleriańczyk i Mateusz Jasiński, stronę techniczną zabezpieczał Łukasz Knefel, scenariusz otrzęsin przygotował Dominik Delczyk.