Kampania „Zabezpiecz tyły. Zrób kolonoskopię!" zwyciężyła w V edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka". Zwycięska kampania została zaprezentowana podczas gali finałowej 25. czerwca br. w Soho Factory w Warszawie. W gali finałowej wzięli udział również uczniowie I Liceum, którzy dzięki podjętym działaniom po raz kolejny mieli zaszczyt wziąć udział w finale. Gratulacje dla młodzieży i dla opiekuna - pani Beaty Jaskulskiej!.

Rolą programu Mam Haka na Raka jest umiejętne zaangażowanie młodzieży w proces edukacyjny związany z profilaktyka nowotworową. Głównym zadaniem postawionym przed młodymi ludźmi było zorganizowanie przez nich działań lokalnych i oraz zaprojektowanie kampanii społecznej, której odbiorcami byli ich bliscy.
W tegorocznej V edycji Mam Haka na Raka, poświęconej profilaktyce raka jelita grubego, wzięły udział 742 zespoły, czyli ok. 3710 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. To najwięcej uczestników ze wszystkich edycji programu.

WP 000056 zmniejszacz-pl 147544

mg 8379 resize