Drodzy Maturzyści,

w piątek, 4 maja, od części pisemnej egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się tegoroczny egzamin maturalny, który zakończy się 25 maja. Szczegółowy harmonogram oraz czas trwania części pisemnej egzaminów z poszczególnych przedmiotów znajdziecie tutaj. Część ustna egzaminu z języka polskiego, języka obcego nowożytnego oraz języka mniejszości narodowej przeprowadzana jest w szkołach według harmonogramów ustalonych przez dyrektorów szkół.

Arkusze z zadaniami, które rozwiązywaliście, będą zamieszczane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych zgodnie z następującym harmonogramem:

w przypadku egzaminów, które rozpoczynają się o godz. 9:00 – tego samego dnia około godz. 14:00
    w przypadku egzaminów, które rozpoczynają się o godz. 14:00 – następnego dnia około godz. 9:00.

29 czerwca dyrektorzy szkół, w których przystępowaliście do egzaminu, przekażą Wam informacje o wynikach Waszych egzaminacyjnych zmagań.

Jestem przekonany, że wspólnie z Waszymi nauczycielami włożyliście wiele pracy w przygotowanie się do egzaminu i dzięki temu wszyscy uzyskacie wyniki, które otworzą Wam drogę na wymarzone kierunki studiów.

Życzę Wam powodzenia!

Artur Gałęski