Ponad 60 stypendystów premiera oraz ministra edukacji narodowej odebrało w czwartek 3 listopada 2011 r. w Warszawie pamiątkowe dyplomy. Znaleźli się wśród nich laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych, uczniowie mający wybitne osiągnięcia w nauce i wysoką średnią ocen.

Jesteście wyjątkowymi uczniami - chwaliła minister Katarzyna Hall stypendystów zaproszonych do Ministerstwa Edukacji Narodowej. - Mieliście szczęście, bo na swojej dotychczasowej drodze edukacyjnej spotkaliście nauczycieli, którzy chcieli wam pomóc i dawali wsparcie. Mam nadzieję, że również na kolejnych etapach waszej edukacji nie zabraknie nauczycieli z pasją. Życzę wam kolejnych sukcesów w nauce i otwartości na nowe wyzwania.

Wśród stypendystów premiera, którzy odebrali dyplomy znalazł się m.in. uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu - Dominik Delczyk. (Do udziału w czwartkowych uroczystościach w MEN zostało zaproszonych w sumie 58 stypendystów Prezesa Rady Ministrów i stypendystów Ministra Edukacji Narodowej. Z województwa dolnośląskiego  tylko dwóch uczniów otrzymało to szczególne wyróżnienie). Po raz pierwszy w historii szkoły, uczeń odebrał nagrodę z rąk minister edukacji w Warszawie. Serdecznie gratulujemy! Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane od roku szkolnego 1997/1998. Otrzymują je uczniowie, którzy dostali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.
Źródło: men