W czwartek, 13 października, odbył się uroczysty apel z okazji DEN. Zebranych w auli powitali Martyna Stefaniak i Wojciech Wilk. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, swoimi refleksjami dotyczącymi tego szczególnego zawodu, podzielił się z nami dyrektor szkoły Sławomir Strzelecki. Po przemówieniu dyrektora, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Jak wielką rangę mają słowa ślubowania, które odczytali przedstawiciele klas pierwszych. Mamy nadzieję, że wypowiedziane zostały z całą odpowiedzialnością i świadomością treści, które niosą.

Po części oficjalnej, w nowym składzie, wystąpił „Strzelecki Band". Jak zawsze, przygotował miły upominek dla pracowników szkoły. Swoim wspaniałym występem doskonale uświetnił uroczystość. Następnie, uczniowie z klasy I c – Dawid Bäcker i Mariusz Filipiak, postanowili zamienić się rolami, to oni stali się na chwilę nauczycielami, a nauczyciele – uczniami. No i zaczęło się odpytywanie profesorów… Kto był najlepiej przygotowany? Kto udzielił najbardziej wyczerpującej odpowiedzi? Oczywiście pan dyrektor Sławomir Strzelecki. A jeśli chodzi o ideał kobiety?... no cóż, nie da się ukryć – opłaca się nosić sukienki ;-)

Program przygotowali uczniowie z klasy Ic, którzy w imieniu całej młodzieży szkolnej, wszystkim tym którzy świętują Dzień Nauczyciela składają wiele serdecznych życzeń: pomyślności, spokoju, cierpliwości i uśmiechu.

Szczególne podziękowania KIERUJEMY POD ADRESEM PANA DYREKTORA, dzięki któremu możemy być dumni z tego, że nasza szkoła wygląda coraz piękniej i mamy coraz lepsze warunki do zdobywania wiedzy. Na ręce dyrektora składamy życzenia całej Radzie Pedagogicznej.

Nie zapominamy także o pracownikach naszej szkoły - z panią Basią i panem Janem na czele. Dziękujemy paniom sprzątaczkom: pani Małgosi, pani Justynie, pani Alinie i pani Krysi –dziękujemy Wam za to, że dbacie o to, aby w szkole było bezpiecznie, czysto, po prostu jak w niebie!

Dziękujemy pani Grażynie za cierpliwość w sekretariacie.

Dziękujemy panu Zenonowi i pani Małgosi za to, że stoją na straży finansów szkoły.