Wielka trójka Jury & Ostra Trójka Konferansjerów vs. 7 Kocich Stad. Kto zwyciężył?

21 września 2011 r. w auli ILO odbyło się święto Dnia Kota. Tak ważne święto, dla pierwszaków naszej szkoły. 7 klas pierwszych musiało udowodnić swoją determinację do godnego reprezentowania naszej szkoły pod gradem trudnych i wyczerpujących zadań, stworzonych przez wielką trójkę konferansjerów, którymi byli Norbert Walerjańczyk, Adrian Jurkowski oraz Robert Orzeł. Zmaganiom przyglądała się szlachetna komisja w składzie: Małgorzata Strzelecka, Anna Piotrowska oraz nietytułowany przewodniczący jury, p. Artur Czujowski. Dodatkowo, nasze pierwszaki walczyły o tytuł klasy „Pierwszej wśród pierwszych”! A zadania nie były proste.

Wielu poległo pod ostrzem pytań o naszą szkołę (np. Ilu mamy nauczycieli matematyki, czy jaka jest data!). Jeszcze inni polegli na zdjęciach naszej Rady Pedagogicznej. Na szczęście pierwszaki pokazali klasę podczas rysowania portretów swoich wychowawców i bardzo wyczerpującej informacji o nich. Udowodnili także, że I LO jest i będzie najbardziej muzykalną szkołą w tym kraju, ba na świecie!

Na koniec przewodniczący naszych kotków zostali symbolicznie pasowani na prawowitych uczniów naszej szkoły przez  dyrektorów: Renatę Moczulską oraz Sławomira Strzeleckiego.

Zwycięzcą ostatecznie została klasa Ic z wychowawczynią panią Małgorzatą Łuszczek. Na najsłabszą trójkę czekała kocia kara: trzy miseczki pysznego mleczka. Miau!

Robert Orzeł