Nasze liceum po raz kolejny uczestniczyło w projekcie międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. „Enter your future” to projekt dla młodzieży szkół średnich, który w naszej szkole trwał od 21 do 25 marca 2011 r. Tegoroczną edycję prowadzili studenci z trzech krajów: Aurelia Laura Oktavia z Indonezji, Irena Semenuyk z Ukrainy oraz Fangi Kong z Chin.  Zapraszamy do galerii.

Studenci zrealizowali cykl warsztatów dla uczniów klas pierwszych i drugich I LO. Zajęcia odbywały się w 90 minutowych blokach i prowadzone były w języku angielskim. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w grach i zabawach integracyjnych, a oglądając prezentacje multimedialne zapoznali się z historią, geografią i kulturą tych krajów. Obcokrajowcy korzystali z gościnności rodzin uczniów I LO – Anny Skiby, Filipa Osiczańskiego i Krzysztofa Mizery. Uczniowie godnie zadbali o pobyt naszych gości, organizując różnorodne spotkania i atrakcje po zajęciach w szkole. Pogoda dopisała więc między innymi zorganizowali ognisko i rajd rowerowy po Dolinie Baryczy. W ostatnim dniu pobytu studenci spotkali się z dyrekcją szkoły – Iwoną Lewandowską i Sławomirem Strzeleckim. W gabinecie dyrektora zostali podjęci kawą, herbatą i słodkościami. Na pamiątkę otrzymali drobne upominki. Koordynatorką projektu była nauczycielka języka angielskiego Eugenia Hajdun.