Dnia 28 stycznia odbył się Drużynowy Konkurs Wiedzy o AIDS na poziomie szkół średnich i gimnazjów, 14 stycznia miał miejsce szkolny etap Konkursu Wiedzy o Zdrowiu, 26 stycznia przeprowadzono I etap Konkursu Wiedzy o Genetyce a 2 lutego rozstrzygnięto Konkurs Marketingowy. Poniżej przedstawiamy wyniki ww. konkursów, które w I LO i Społ.Gimnazjum Ad Astra koordynowała p.Beata Jaskulska.

Dnia 28 stycznia w naszej szkole odbył się Drużynowy Konkurs Wiedzy o AIDS na poziomie szkół średnich i gimnazjów. Byliśmy odpowiedzialni zarówno za merytoryczna stronę konkursu jak i organizację przebiegu zawodów.

W murach  szkoły gościli uczniowie Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki,  pod opieką P.Agnieszki Ochowicz, uczniowie Zespołu Szkół Leśnych pod opieką P.Ewy Chyły oraz uczniowie z ILO z nauczycielem biologii P.Beatą Jaskulską.

Z gimnazjów przybyli do nas uczniowie z Cieszkowa pod opieką P. Anny Halickiej, Sułowa z P. Janina Krystek oraz z gimnazjum w Miliczu wraz z P. Patrycją Papież  i Społecznego Gimnazjum Ad Astra z P. Beatą Jaskulską.

Uczniowie musieli przebrnąć przez 4 etapy konkursu. Na początek czekał ich test wiedzy składający się z 25 pytań potem rozwiązywali krzyżówkę z hasłem, następnie czekała ich  pezentacja multimedialna przygotowana na konkurs wcześniej przez każdy zespół i na koniec po 5 pytań losowanych z 78 przygotowanych przez organizatorów.

Wyniki konkursu:

w kategorii szkół średnich

I m-ce I Liceum Ogólnokształcace w Miliczu

II m-ce Zespół Szkół Leśnych w Miliczu

III m-ce Zespół Szkół im.T. Kościuszki w Miliczu

w kategorii szkół gimnazjalnych

I m-ce Społeczne Gimnazjum Ad Astra

II m-ce Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciezszkowie

III m-ce Gimnazjum im. Jana Pawła w Sułowie

IV m-ce Gimnazjum w Miliczu

Po ogłoszeniu wyników zwycięskie drużyny otrzymały puchary a wszyscy uczniowie startujący w konkursie nagrody rzeczowe i dyplomy.

Fundatorami nagród byli :Wydawnictwo OPERON, Stowarzyszenie Przyjazna Edukacja oraz Prywatna Przychodnia Lekarska MIL-MED Łakiewicz -Jaskulski.

Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

14 stycznia odbył się szkolny etap Konkursu Wiedzy o Zdrowiu.

Do etapu międzyszkolnego przeszli:

z I LO

Michalak Mateusz

Jaksulska Aleksandra

Dobroszczyk Patrycja

Trawińska Marta

Nadia Szczepaniak

z gimnazjum Ad Astra

Klaus Marcelina

Cioroch Łukasz

Brojanowska Emilia

Markowska Karolina

Dobroszczyk Aleksandra

Następny etap międzyszkolny, odbędzie się w naszej szkole 12 marca. Trzymamy kciuki za naszych uczniów

Organizatorem i autorem pytań na tym etapie była Beata Jaskulska.

02.02 2011 o godzinie 13.00 odbyło sie rozstrzygniecie Konkursu Marketingowego.

W zmaganiach uczestniczyło 24 uczniów z naszej szkoły. Konkurs odbył sie w ramach projektu unijnego "Przedsiębiorczość dla uczniów szkół" realizowanego wspólnie

przez I LO i Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. Finał poprzedzony był 4 wykładami z zakresu marketingu a potem konsultacjami przed wykonaniem projektu dotyczącego

treści konkursu.

2 lutego komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej Panów Piotra i Tomasza Natalli  ogłosiła wyniki.

I miejsce zajęła grupa uczennic z klasy 2c :Sroga Monika, Baszczak Daria i Aleksandra Jaskulska

II miejsce uczniowie z klasy 1c: Moczulski Jakub, Trzaska Mateusz, Kurowska Alina

III miejsce grupa mieszana z klasy 2d Anna Skiba i Katarzyna Grocholska oraz Patryk Krawczyk z 1c.

Za stronę organizacyjną odpowiadała Beata Jaskulska

26 stycznia odbył sie w naszej szkole I etap Konkursu Wiedzy o Genetyce.

Organizatorem konkursu jest Pani Ewa Chyła z Zespołu Szkół Leśnych w Miliczu.

W etapie międzyszkolnym reprezentować nas będą:

Mateusz Michalak z klasy 3d

Aleksandra Jaskulska z klasy 2c

oraz Henryk Grzywna z klasy 3b lub Monika Maleszka z 2c. Między tą parą musi odbyć się dogrywka

ponieważ szkołę może reprezentować w ZSL tylko 3 uczniów.

Autorem pytań na etapie szkolnym była Beata Jaskulska.