I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom

W trosce o zdrowie psychiczne uczniów naszej szkoły przystąpiliśmy do Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie Województwa Dolnośląskiego na lata 2023 - 2025.

Celem głównym programu jest wczesna identyfikacja i pomoc osobom w kryzysie psychicznym.

Działania wspierająco-diagnostyczne realizowane w ramach programu będą wspierać uczniów aż do momentu objęcia pomocą finansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Uczniowie, którzy zgłoszą się do programu, objęci będą wsparciem psychologicznym (spotkania diagnostyczne i spotkania wspierające), a  koordynatorzy regionalni pozostaną w stałym kontakcie z uczniem, służąc pomocą w poruszaniu się między poszczególnymi poziomami pomocy psychologiczno-psychiatrycznej, w zależności od potrzeb.

Do programu zgłaszać się mogą dzieci i młodzież w wieku 10- 19 lat, zamieszkujące województwo dolnośląskie. Zgłoszenia może dokonać także rodzic lub opiekun prawny.

Pomoc można uzyskać pod numerem telefonu infolinii 800 805 600 lub pod adresem e-mail razemlatwiej@cogitozdrowie.pl (wówczas pracownik infolinii skontaktuje się telefonicznie).

Koordynatorem realizacji programu w szkole zajmuje się pedagog szkolny - Renata Moczulska