I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Dzień zdrowia

Dnia 9 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia zorganizowany przez klasę 1B i wychowawczynię profesor Martę Wozińską. Jedną z atrakcji tego dnia był tor przeszkód dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Tor składał się z dziecięciu przeszkód, połowa toru składała się z pięciu ćwiczeń sprawnościowych, a druga połowa z pięciu łamigłówek na temat zdrowia. Z klas pierwszych najlepsi okazali się uczniowie z klasy 1e. W pionie klas drugich najszybsi byli przedstawiciele klasy 2b. Z klas trzecich najlepiej poradzili sobie uczniowie z klasy 3a.

Drugą aktywnością tego dnia były dwa mecze towarzyskie. Chłopcy zagrali w piłkę nożną, a dziewczyny popisały się umiejętnościami w siatkówce. Klasy 2 okazały się wyjść lepiej. Poza aktywnościami fizycznymi ,które towarzyszyły nam dzisiaj na każdym kroku uczniowie wykazali się również wiedzą w powiatowym konkursie wiedzy o zdrowiu zorganizowanym przez panie profesor Beatę Jaskulską i Marzenę Rokitę.

XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu.

W konkursie wzięło w nim udział 6 uczniów. 3 z Technikum Leśnego i 3 z naszej szkoły. Wyniki: 1 miejsce Wiktoria Zadorożna ILO, 2 miejsce Martyna Słocka, ILO 3 miejsce Jan Gadomski TL. Serdecznie gratulujemy!

Dodatkowo w holu naszej szkoły wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli sprawdzić swoją wiedzę z kategorii biologii i zdrowia, oraz była wyświetlana prezentacja z wieloma ciekawymi informacjami. Każdą poprawną odpowiedź nagradzaliśmy jabłuszkiem lub batonikiem. Magda Wieczorek z 4a przygotowała prezentację oraz kody QR z ciekawostkami.

W tym dniu również gościliśmy w naszej szkole panią Paulinę Bochm z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Miliczu, która użyczyła nam alko- i narkogogli oraz swojej wiedzy, którą przekazała uczniom w krótkiej pogadance.

Podziękowania kierujemy do nauczycieli wychowania fizycznego, do profesora Artura Czujowskiego i profesora Jacka Posackiego za pomoc w organizacji meczy oraz do każdego biorącego udział -- dziękujemy za dobrą zabawę i miło spędzony czas.

Klaudia Paszkiewicz