I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym

Dnia 26 marca w I LO im. Armii Krajowej w Miliczu odbył się Dzień Otwarty. Na wstępie przemówiła pani Dyrektor, Marzena Rokita, która m.in. omówiła system przyznawania punktów oraz zasady rekrutacji dla przyszłych uczniów. Poinformowała również o profilach klas, jakie funkcjonują w naszej szkole i możliwościach rozwoju swoich zainteresowań czy wyjazdach edukacyjnych. Zgromadzeni w auli goście mieli również okazję zobaczyć występ naszego szkolnego zespołu muzycznego Zieloności". Zagrali następujące piosenki:

„Drzewo Genealogiczne", Jacek Kaczmarski
wokal: Marcin Baczkowski
pianino: Dominik Głowiński
gitara: Jagoda Karpińska

„Where is my mind?", Pixies
wokale: Amelia Tokar, Zuzanna Kasprolewicz
gitary: Adrian Kamiński, Jagoda Karpińska, Antonina Zamirska
gitara basowa: Oliwia Staniewska

„Skyfall", Adele
wokal: Wiktoria Burszowska
pianino: Hania Smereka
bas: Antonina Zamirska

nagłośnienie: Marcelina Ratajczak, Agata Frankiewicz

Naszym gościom bardzo spodobał się występ, co okazali poprzez gromkie brawa.
 Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę. Uczniowie klas 2B oraz 3D pod nadzorem pani profesor Elżbiety Reszelskiej, oraz pani profesor Magdaleny Dudy zorganizowali mnóstwo atrakcji. Na wstępie włączono film promujący, w którym były zawarte cenne informacje potrzebne do gry terenowej, w której to zadaniem było odnalezienie naszego profesora. Podzieleni na grupki uczestnicy ruszyli na poszukiwania.

Uczniowie, aby odnaleźć zaginionego profesora musieli też rozwiązać szereg zadań z różnych dziedzin np. za obliczenie delty goście otrzymali kod, dzięki któremu mogli kontynuować dalszą zabawę. Wszystkim udało się odnaleźć naszego zaginionego profesora, który przez cały czas trwania zabawy ukrywał się za.... sceną w auli szkolnej.

Ósmoklasiści wzięli udział w lekcjach pokazowych:

- geograficzny quiz i doświadczenia przygotowali: Marcin Szmigiel, Wiktoria Szyner oraz Nadia Polit, pod nadzorem pana profesora Leszka Półrolniczaka,

- spektakularne doświadczenia chemiczne przygotowali: Tomasz Waleński, Patrycja Gomulińska, Gosia Roszak, Jan Orlof pod nadzorem pani profesor Małgorzaty Kulik,

- mafię po angielsku przeprowadziły pod czujnym okiem pani profesor Elżbiety Reszelskiej:  Daria Maciejewska, Karolina Grzesiak, Blanka Wysota, Weronika Kusicielek, Wiktor Frankiewicz, Julia Półrolniczak,

- prąd z ziemniaka uzyskali: Konrad Żurek, Zosia Żurek, Mateusz Majewski, Maciej Krysiak, Amelia Sobuś, Kornelia Kucharczyk oraz Maria Wasielewska pod nadzorem pana profesora Zygmunta Wolnego,

-rozprawę sądową przygotowała pani profesor Izabela Rokita wraz ze swoimi uczniami: Oliwią Zmudą, Agatą Przybyło, Kacprem Pernakiem, Leną Tymańską, Adą Urban, Jakubem Zakrzewskim, Zuzanną Gniłką oraz Julią Reimann,
- w biologicznej sali goście mieli okazję zagrać w grę, w której musieli odgadnąć  za pomocą rąk jaki przedmiot jest w pudełku. Dodatkowo mieli szansę trafić do biologicznego escape roomu, gdzie szukali kopert, które doprowadziły ich do nagrody. Te wszystkie atrakcje przygotowała pani profesor Beata Jaskulska wraz z uczniami: Dominiką Szymanowską, Otylią Łochowską, Jakubem Jaroszem, Amandą Skibą, Julią Durkacz, Martyną Fryszer, Katarzyną Tyl oraz Martyną Broniecką,

- obliczanie delty w sali matematycznej przygotowała Oliwia Muzyka oraz Karolina Grabowska pod czujnym okiem pani profesor Anety Nowak,

- o zajęciach wychowania fizycznego w naszej szkole opowiedział pan profesor Artur Czujowski.

Zapewne ósmoklasiści i ich rodzice zadają sobie pytanie, czy warto wybrać I LO...
Poniżej przytaczamy słowa pani wicedyrektor Agnieszki Johnston, która starałą się wyrazić uczucia społeczności I LO:

„Można byłoby zacząć od wyliczenia sukcesów szkoły, licznych uczestników olimpiad, prawie stuprocentowej zdawalności egzaminu maturalnego, wysokich wyników nauczania.
To wszystko prawda i są to rzeczy powszechnie znane.

Można byłoby powiedzieć, że kadra nauczycielska to ludzie z powołaniem, zaangażowani, oddani swojej pracy i ciągle rozwijający się. To też prawda.

Można byłoby rzec, że szkoła oferuje bogatą ofertę edukacyjną, szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, wycieczek edukacyjnych i krajoznawczych. Można byłoby dodać, że uczniowie podróżują po całej Polsce i Europie. I to także jest prawdą.

Ale to, co najważniejsze, jest niemierzalne i często ukryte. Rodzic może się martwić o bezpieczeństwo dziecka w szkole, o to czy poradzi sobie ze stresem, rozczarowaniami czy porażkami...I słusznie, bo ich dziecko ma być w szkole bezpieczne i zaopiekowane, bo ma czuć, że jest rozumiane i wspierane i ma mu być zapewniona nowoczesna edukacja na najwyższym możliwym poziomie. I takie jest Zielone Liceum. To nie tylko szkoła bez dzwonka, ale też bez uprzedzeń, kompleksów, zaściankowości.

To szkoła dla uczniów, którzy mogą chcieć rozwijać się naukowo, sportowo czy artystycznie, ale też dla uczniów, którzy jeszcze nie wiedzą, w którym kierunku chcą podążyć.

Zielone Liceum to szkoła dla uczniów.

Jesteśmy dla Was i na Was tu czekamy."

Tak, czekamy! Zapraszamy!

Zielone Pióro: Karolina Kamińska oraz Wiktoria Namysł