I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Maturzyści na pielgrzymim szlaku

8 marca wczesnym rankiem, spora grupa tegorocznych maturzystów I LO w Miliczu, wyruszyła na Jasną Górę, by zawierzyć Matce swoje życie, sprawy i decyzje.

Na początku świadectwo życia i nawrócenia w auli Kordeckiego przedstawił młodym Dobromir "Mak" Makowski.

„20 lat tam temu, kiedy leżałem na ulicy jako bezdomny człowiek, nie było we mnie żadnej nadziei. Ale Bóg te 20 lat temu nie wstydził się mnie, mimo że wtedy cały czas „żyłem pod paragrafem”. Wszyscy postawili na mnie krzyżyk. Ale nie Bóg. Zacząłem żyć jak w jakimś teatrze - opowiadał Makowski. …Nie umiałem zrozumieć tego, że mam jedno życie. Że nie będzie dogrywki. Ewangelia uczy nas, że diabeł chodzi jak lew ryczący i czyha na nasz upadek. Za wszelką cenę szukajcie zatem prawdy, a nie wygodnego życia. To wasz obowiązek”.

Kulminacją pielgrzymki była Msza Święta, której przewodniczył bp Jacek Kiciński CMF, wrocławski biskup pomocniczy.  „W domu naszej Mamy jesteśmy zawsze wysłuchani. Maryja wskazuje na Jezusa. A On przychodzi na świat, by powiedzieć bardzo proste słowa: Mój Ojciec, który jest w niebie, bardzo was kocha. Jezus nieustannie mówił i potwierdzał, że Bóg nas kocha, troszczy się o nas, a każdy z nas jest dla Niego wyjątkowy” - nauczał w homilii bp Kiciński.

Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele każdej szkoły złożyli na ręce ks. biskupa Akt zawierzenie, również z naszej szkoły.

Po pokarmie duchowym przyszedł czas na pokarm ziemski,  zwiedzanie i powrót. Towarzyszyła nam piękna pogoda i dobry humor.