I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Projekt Das Bild der Anderen

Jeden z najwybitniejszych myślicieli, Konfucjusz, wyrzekł kiedyś słowa: „Czy to nie przyjemne, by się uczyć i potem wykorzystać to, czego się nauczyłeś?". Zgodnie z tą dewizą działa grono ambitnych uczennic naszej szkoły. Uczennice te pod okiem pani profesor Rybki regularnie wymieniają się listami w języku niemieckim z ich rówieśniczkami ze szkoły „Novello Gimnasium im Codogno" we Włoszech w ramach projektu „das Bild der Anderen" organizowanego przez Goethe Institut. Dziewczyny udowadniają, że przy odrobinie chęci i wysiłku nawet odległość 1000 km przestaje mieć znaczenie i nie stoi na przeszkodzie w zawarciu nowych znajomości. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości uda nam się dalej angażować w tak ciekawe projekty.

Zielone Pióro
Julia Reimann