I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Światowy Tydzień Mózgu – bezpłatne webinary i podcasty o mózgu

Szanowni Państwo,

zapraszamy kadrę nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów i rodziców na webinary i podcasty z okazji Światowego Tygodnia Mózgu.

Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy o mózgu i jego działaniu oraz wpływie funkcjonowania naszego układu nerwowego na różne sfery życia.

Wydarzenie odbywa się online, udział jest bezpłatny. W ramach tego wydarzenia odbędą się trzy webinary na żywo, a także udostępnione zostanie siedem podcastów.

Tematyka została przemyślana pod kątem zarówno młodzieży wchodzącej w samodzielne życie, jak i dorosłych, którzy chcą poszerzyć wiedzę.

Oto lista tematów:

- Zakochany mózg - kilka słów o chemii miłości
- Samokontrola - siła tkwiąca w Twojej korze przedczołowej
- Mowa ciała rozszyfrowana: Jak nasz mózg komunikuje bez słów
- Inteligencja – najbardziej przereklamowana cecha w psychologii?
- Przyjemnie, szybko, skutecznie – czyli wszystko o tym, dlaczego języków obcych warto uczyć się w zgodzie ze swoim mózgiem
- Jak przestać radzić sobie ze stresem i zacząć z niego korzystać?
- Czym karmić nasz mózg?
- Czym jest inteligencja, w jakim stopniu może być sztuczna i pozwolić nam zrozumieć mózg?
- Metody odstresowania się przed ważnym wydarzeniem
- Psychobiotyki - z czym to się je?

Wszystkie informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie organizatora – Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu (dawniej Wyższej Szkoły Bankowej). Aby otrzymać linki do materiałów wystarczy wypełnić formularz kontaktowy.

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa i udostępnienia!

Wioletta Mitura | Menedżer ds. rozwoju sprzedaży
wioletta.mitura@wroclaw.merito.pl