I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Dzień języka ojczystego

22.02 uczniowie naszej szkoły udowodnili, iż nie gęsi, iż swój język mają i go znają.:)

Okazję do udowodnienia tego stworzył im konkurs poprawnej polszczyzny, na którym stawiło się prawie pięćdziesięcioro uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Zmuda, Julia Reimann, osiągnęła srebro, zaś po brąz sięgnęła Laura Goldmann. Uczniowie mieli również okazję spróbować swoich sił w konkursie recytatorskim „Moja Wierna Mowo". Pierwsze miejsce jury przyznało Julii Ochockiej, drugie miejsce zajęła Agata Frankiewicz, trzecie zaś Aleksandra Romanowicz. Jurorzy przyznali też wyróżnienia Laurze Goldmann, Julii Reimann i Małgorzacie Zielezińskiej.
 O wiedzę uczniów o zapożyczeniach zadbały nasze koleżanki Julia Reimann i Oliwia Zmuda, które przeprowadziły na ten temat wykład. Na szóstej lekcji odbyło się uroczyste wręczenie nagród, w którego podniosły nastrój wprowadzili nas uczniowie Bartek Dawidowicz i Patrycja Gomulińska, odczytując wiersz „Moja wierna mowo".
Uroczystość umilił nam szkolny zespół wykonując piosenki: „Lubię wracać tam gdzie byłem" oraz „Dni, których nie znamy". Ambitni „Zieloniści" wystąpili dla nas w składzie: Antonina Zamirska, Oliwia Grygiel, Otylia Łochowska, Zuzanna Kasprolewicz, Milena Kawa, Dominik Głowiński, Jagoda Karpińska.
1D przygotowała filmik p.t. „Jestem na humanie, więc...", który przypomniał nam zawiłości naszego języka.  Dzisiejsze atrakcje  zostały przygotowane przez zespół polonistyczny ( panie profesor: Beata Dyk, Alicja Süsser, Małgorzata Wojciechowska, Tomasz Kush) pod kierownictwem pani profesor Wiesławy Besz.
Zielone Pióro
Julia Reimann, Ada Urban