I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Finał WOŚP - zebraliśmy ponad 80 tysięcy złotych!

28 stycznia na naszym milickim rynku odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach naszej gminy i okolicach kwestowało 90 wolontariuszy. Każdemu wolontariuszowi dziękujemy za zaangażowanie. Rekordową sumę pieniędzy zebranej w puszkach mieli wolontariusze z rajdu rowerowego organizowanego przez Art-Zbyt w Miliczu za co ogromnie dziękujemy. Kwota zebrana do puszek wolontariuszy przekroczyła 10 tysięcy złotych! Jak co roku frekwencja mieszkańców Milicza na Rynku była wysoka, za co ogromnie dziękujemy! Cały finał zaczęliśmy od pokazów artystycznych Akademii Tańca Jaskier. Po wystawkach dzieci mogły skorzystać z atrakcji zapewnionych przez PSP oraz OSP w ramach pokazu sprzętu. Po atrakcjach dla dzieci przeszliśmy do koncertów muzycznych. Na naszej scenie zadebiutował milicki zespół Mainstrict w skład którego wchodzą uczniowie I LO w Miliczu: Antonina Zamirska, Amelia Tokarska, Czarek Żmijewski i Maciej Gryglewicz. Następnie na naszej scenie zagościł Jakub Wędzina z Wrocławia z bluesowym repertuarem. Nasza gwiazda wieczoru był także pochodzący z Wrocławia zespół Souls, który zagrał niesamowity koncert! Wszystkim artystom ogromnie dziękujemy! Ostatnim wydarzeniem przed światełkiem do nieba była Licytacja, podczas której zebraliśmy ok. 6 tys zł. Całą licytację prowadził niezastąpiony Daniel Misiek. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Wszyscy wolontariusze podczas niedzieli zebrali prawie 80 tys! Punktem kulminacyjnym było ogniste światełko do nieba wykonane przez Aleksandra Grzesiaka. Chciałabym podziękować całemu sztabowi, a szczególnie Marcelinie Pasek, Marcinowi Nowosadzkiemu, Magdalenie Wieczorek, Poli Rybce, Adzie Urban, Lenie Tymanskiej oraz opiekunom sztabu Pani Marcie Wozińskiej, Pani Marcie Owczarskiej i Panu Leszkowi Półrolniczakowi. Dziękujemy również naszym partnerom i współorganizatorom za pomoc: Gmina Milicz, Starostwo Powiatowe, BS Milicz, OSiR Milicz, KOM, Familijna, Art-Zbyt, PSP I OSP Milicz. Zapraszamy jeszcze na nasze licytacje Allegro, które trwają jeszcze do 9 lutego. Na ten moment z licytacji allegro uzbieraliśmy ok. 7 tysięcy złotych.

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy!

Weronika Broniecka wraz ze Sztabem WOŚP