I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Wymiana z Otto Hahn Gymnasium w Springe - dzień ostatni

Ostatni dzień wymiany polsko-niemieckiej. Niemieccy uczniowie zadowoleni z miło spędzonych dni razem z uczniami naszej szkoły, musieli już wracać do Springe.

Dziś młodzież na dwóch pierwszych lekcjach spędziła razem ostatni dzień w sali muzycznej. Tam malowali figurkę dzika, którego szkoła dostala od nauczycieli ze Springe. Dzik jest symbolem miasta Springe. Wszyscy razem obejrzeli też film o naszej szkole. Nadszedł czas na pożegnanie, co było bardzo trudne dla uczniów, ponieważ nawiązali ze sobą silne więzi, nie tylko z partnerami wymiany, ale też z resztą uczniów. Chcemy też dodać, że wymiana szkolna odbywa się dzięki dofinansowaniu z Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Finansowe wsparcie udzielił również Starosta Powiatu Milickiego pan Sławomir Strzelecki i Prezes Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej pani Marta Kowal - Kaczmarek.

Oliwia Muzyka