Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa jest po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Nasza Szkoła została zakwalifikowane do projektu "cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”. W ramach tego projektu zostanie przeprowadzony Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego, na które złożą się m. in. warsztaty dla uczniów na temat cyberbezpieczeństwa oraz szkolenie dla nauczycieli i rodziców dotyczące cyberzagrożeń oraz sposobów ich zapobiegania. 25.09.2019 młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu w ramach realizowanego projektu "Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uświadomienie uczniów na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z funkcjonowaniem w sieci oraz wykorzystywaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych.