EUROWEEK, to organizowana w naszej szkole forma „Białej szkoły”. Jest to ciekawa oferta dla uczniów chcących spędzić aktywnie i pożytecznie jeden tydzień ferii zimowych. Projekt EuroWeek uznawany jest przez młodzież i nauczycieli za jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce. Pełna nazwa projektu: „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 6 bloków tematycznych:

„Praca w grupie”

„Kierowanie”

„Kultury świata”

„Europa – stosunki międzynarodowe”

„Liderstwo”.

„Studia i praca”

Atrakcyjne i wciągające zajęcia są prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z 25 krajów świata m.in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru. Wolontariusze organizują naukę poprzez zabawę i ćwiczenia interaktywne. W ramach projektu odbywają się także wycieczki krajoznawcze. Pozytywne doświadczenia i zadowolenie wyniesione przez uczniówuczestniczących w tym ciekawym projekcie edukacyjnym jakim jest EUROWEEK, stanowią motywację do organizowania kolejnych edycji tego projektu.

Program Euroweek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u naszych uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe, co pomoże przygotować naszych uczestników do integracji i zrozumienia obecnego świata. Językiem do komunikacji jest głównie język angielski.

Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród naszych uczestników uczenie się i rozwój przez całe życie.

• Rozwijanie zdolności przywódczych

• Budowanie pewności siebie

• Promocja nauki języków obcych

• Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim

• Integracja wielokulturowa

• Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych

Efekty każdego programu Euroweek:

• podniesienie kompetencji językowych w zakresie komunikacji w języku angielskim

• własna integracja globalna poprzez przyjaźnie z wolontariuszami z całego świata

• kultywowanie swoich zdolności interpersonalnych, intelektualnych i kreatywności

• bardziej aktywne uczestnictwo i działalność na rzecz społeczności lokalnych

• udział w życiu kraju i świata.

Większa część zajęć jest prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy m.in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru.