EUROWEEK, to organizowana w naszej szkole forma „Białej szkoły”. Jest to ciekawa oferta dla uczniów chcących spędzić aktywnie i pożytecznie jeden tydzień ferii zimowych. Projekt EuroWeek uznawany jest przez młodzież i nauczycieli za jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce. Pełna nazwa projektu: „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 6 bloków tematycznych:

„Praca w grupie”

„Kierowanie”

„Kultury świata”

„Europa – stosunki międzynarodowe”

„Liderstwo”.

„Studia i praca”

Atrakcyjne i wciągające zajęcia są prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z 25 krajów świata m.in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru. Wolontariusze organizują naukę poprzez zabawę i ćwiczenia interaktywne. W ramach projektu odbywają się także wycieczki krajoznawcze. Pozytywne doświadczenia i zadowolenie wyniesione przez uczniówuczestniczących w tym ciekawym projekcie edukacyjnym jakim jest EUROWEEK, stanowią motywację do organizowania kolejnych edycji tego projektu.