AIESEC jest międzynarodową organizacją dla młodych ludzi, chcących odkrywać i rozwijać swój potencjał, wpływając przy tym pozytywnie na społeczeństwo. Podstawowym celem tej organizacji jest rozwijanie postaw międzynarodowego zrozumienia, odpowiedzialności i współpracy na płaszczyźnie społecznej i edukacyjnej.


AIESEC jest organizacją globalną, apolityczną, niezależną, nie działającą dla zysku. Członkowie tej organizacji to studenci, którzy interesują się problemami otaczającego nas świata, nie dyskryminują nikogo ze względu na rasę, kolor skóry, płeć, wyznanie, religię, etniczne czy społeczne pochodzenie.
AIESEC organizuje projekty skierowane do młodzieży w Polsce i na całym świecie, polegające na sprowadzaniu do szkół wolontariuszy różnych narodowości, którzy prowadzą w języku angielskim zajęcia rozwojowe. Udział w projektach daje możliwość nawiązania nowych, ciekawych znajomości z obcokrajowcami, ułatwia uczestnikom pokonywanie barier językowych i psychologicznych, a także umożliwia sprawdzenie i poszerzenie umiejętności językowych poprzez udział w zajęciach edukacyjnych, wspólnych zabawach, rozmowach oraz integrację uczestników w czasie wolnym.
Udział w projektach międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC stał się już naszą szkolną tradycją. Wolontariusze z  AIESEC po raz pierwszy przyjechali do naszego liceum w kwietniu 2002 roku. Wówczas był to jednodniowy pobyt trójki młodych ludzi z trzech różnych stron świata: Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Wybrzeża Kości Słoniowej. Studenci spotkali się wtedy z większością klas na zajęciach lekcyjnych, które przeprowadzali według własnego programu. Drugi projekt, już tygodniowy, miał miejsce w roku 2004. Gościliśmy wtedy troje studentów  z Chin, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Pierwsze dwa projekty organizowane były za pośrednictwem Międzynarodowego Stowarzyszenia AIESEC przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie pod Patronatem Honorowym Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju w Polsce oraz ówczesnego Ministra Edukacji Narodowej i Sportu.
Od roku 2006 do chwili obecnej projekty organizujemy w naszej szkole raz lub dwa razy w roku, współpracując z AIESEC Polska KL Politechnika Wrocławska. Na przestrzeni tego czasu naszą szkołę odwiedzili już studenci z takich krajów jak Indie, Pakistan, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Korea Południowa, Japonia, Brazylia, Węgry, Gruzja, Holandia, Egipt, Turcja, Iran, Kenia, Nepal, wcześniej wspomniana Ukraina, Chiny, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Stany Zjednoczone.
Z naszej strony zapewniamy wolontariuszom zakwaterowanie z wyżywieniem, najczęściej u rodzin goszczących lub w bursie, stwarzamy w szkole odpowiednie warunki pracy, zapewniamy przyjazną atmosferę, pomoc studentom w aklimatyzacji. Zajęcia prowadzone przez wolontariuszy są lekcjami interaktywnymi, odbywającymi się w luźnej i przyjaznej atmosferze.  Podczas zajęć studenci przedstawiają swoje ojczyzny, prezentują muzykę, stroje, tańce, potrawy, opowiadają o sobie,  o tradycjach i kulturze swojego kraju. Staramy się, aby również ze swojej strony, nasi uczniowie  przybliżali wolontariuszom te same aspekty życia w naszym regionie i kraju. Licealiści angażują się także w organizację czasu wolnego po lekcjach. Dzięki społeczności szkolnej młodzi ludzie z różnych stron świata mogą poznać gościnność i zwyczaje mieszkańców Doliny Baryczy, brać udział w zajęciach sportowych, wieczorkach  towarzyskich, mogą zwiedzać i podziwiać piękno miejscowych zabytków i rezerwatu przyrody. W taki sposób młodzież z całego świata poznaje nasz kraj, nasz region oraz ich walory. Na pożegnanie każdy wolontariusz otrzymuje pamiątki z Milicza i I LO.
Udział w projektach AIESEC przynosi wiele korzyści dla całej naszej społeczności szkolnej. W zajęciach i spotkaniach z wolontariuszami uczestniczą wszyscy uczniowie I LO im. Armii Krajowej oraz uczniowie Społecznego Gimnazjum Ad Astra w Miliczu. Wspólne zajęcia przynoszą obustronne korzyści – pozwalają rozwijać się i uczyć zarówno uczniom jak i samym wolontariuszom. Każdy pobyt wolontariuszy AIESEC w naszej szkole wnosi wiele radości i entuzjazmu w codzienną pracę szkoły, podnosi wśród uczniów motywację do nauki oraz zwiększa atrakcyjność zajęć z zakresu nauczania języka angielskiego w szkole, zapewniając „żywy” kontakt z językiem. Udział w projektach AIESEC jest jednym z elementów naszej placówki, który kreuje dobry wizerunek szkoły w środowisku lokalnym.

 

 

AIESEC 2019 

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 21