Nasza szkoła została włączona w międzynarodowy projekt polsko-niemiecki "W poszukiwaniu śladów kościołów ewangelickich". W projekt zangażowane są miasta Wurzen, Bolesławiec, Lubań, Zgorzelec i Milicz. Milicz reprezentują uczennice z naszej szkoły Elżbieta Badulak IIIc, Klaudia Strzech IIId, Małgorzata Bujak IIIe wraz z opiekunem Anną Waleńską.

Pierwszym etapem zajęć były 3-dniowe warsztaty w Morawie (18-20 września 2012 r.) w ramach, których zaplanowane było zwiedzanie kościoła ewangelickiego w Świdnicy, udział w zajęciach dot. metody pracy nad projektem (zbieranie informacji oraz wykonanie tablic informacyjnych), szkolenie dot. zasad przeprowadzania wywiadu z ludźmi powiązanymi z historią kościołów ewangelickich.

 

Drugi etap projektu odbędzie się 14-15 grudnia 2012 r. w Lubaniu podczas, którego nastąpi analiza zebranych materiałów badawczych. Następnie w dniu 31 maja 2013 r. nastąpi otwarcie wystawy w Görliz (Zgorzelcu) pt. "W poszukiwaniu śladów kościołów ewangelickich". Wystawa ta będzie składala się z tablic informacyjnych przygotowanych przez przedstawicieli miast (wymienionych na początku). Na wrzesień/październik 2013 r. zaplanowana jest wystawa w naszej szkole.