Łączy nas sztuka!

Dnia 4 października 2021 roku w ramach projektu „Łączy nas Sztuka!” grupa fotograficzna spotkała się z instruktorką fotografii i założycielką grupy FotoAmator - Panią Anną Sobolewską. Na zajęciach, pani Instruktor udzieliła nam wielu cennych rad, np. jak komponować zdjęcia, jak poprawnie je wykonywać, jak tworzyć interesujące fotografie. Pomogła nam również w przygotowaniu planu na sesję zdjęciową. Nasz grupa projektowa w składzie: Julia, Zuzia, Marianna, Otylia i Paweł jest bardzo zdeterminowana i chętna do działania. Fotografia to nasze hobby. Szukamy sposobu jak obrazem zastąpić słowa, jak fotografią zapisać wspomnienia. Na spotkaniu uczyliśmy się także jak znajdować inspiracje z różnych źródeł, które można znaleźć wokół siebie. Dziękujemy za te cenne wskazówki.

Lubisz śpiewać? Grasz na jakimś instrumencie? Jesteś początkujący i potrzebujesz złapać trochę doświadczenia? To miejsce i czas dla ciebie! W ramach projektu "Łączy nas sztuka" zapraszamy do dołączenia do naszej grupy muzycznej. Jesteśmy tu po to żeby się rozwijać i wspólnie (wraz z działającą równolegle grupą plastyczną i fotograficzną) stworzyć wydarzenie, które pokaże efekty naszej pracy, wspólnych spotkań i prób. Jeżeli jesteś zainteresowany/a, zapraszamy do kontaktu z Frankiem Jaskulskim z 2C i Emilią Sokół z klasy 3D oraz zachęcamy do wpisywania się na listę znajdującą się na tablicy przy dyżurce.

Dnia 30 września grupy projektowe programu Równać Szanse spotkały się z psychologiem Panią Anitą Opielewicz na pierwszych zajęciach w ramach doskonalenia własnych umiejętności psychospołecznych.

W piątkowy wieczór 21 września 2021 członkowie projektu „Łączy nas Sztuka!” realizowanego w ramach programu „Równać Szanse” rozpoczęli swoją działalność od spotkania integracyjnego. Pogoda nie pozwoliła nam na planowane ognisko i pieczenie kiełbasek, ale spotkanie w szkole również należało do udanych.

Ruszamy! Ogłaszamy nabór do grupy projektowej w ramach projektu „Równać Szanse - Małe Granty” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Civis Polonus. Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie „Przyjazna Edukacja” w Miliczu. Zapraszamy chętnych uczniów klas I-III, którzy chcą zrealizować własny pomysł na rozwinięcie umiejętności artystycznych i dzielić się swoimi talentami z innymi.