LOGO ZIELONE PIÓRO

 

W 1 LO powstało koło dziennikarsko–literackie: "Zielone pióro"!


Pomysł na zespół dziennikarski powstał podczas wycieczki do Paryża. Uczennice Kornelia Kucharczyk, Laura Goldmann oraz Julia Wilanowicz zaproponowały, że będą codziennie pisać posty na stronę szkoły, w których zrelacjonują każdy dzień wycieczki. Następnie zrodził się pomysł utworzenia stałej grupy osób piszących na różne tematy. Naszym pierwszym przedsięwzięciem będą wywiady z osobami w różnym wieku, które są absolwentami I LO. Opiekunem koła jest pani profesor Agnieszka Nowacka.

Koło jest otwarte dla wszystkich! Zapraszamy!

Kilka słów o członkach naszego zespołu:

"Jestem samozwańczą obrończynią języka polskiego. Lubię gubić się i odkrywać nowe okolice."
Julia Reimann

"Jestem bardzo otwartą i energiczną osobą. Uwielbiam słuchać muzyki, w tekstach piosenek odnajduję wartości ważne dla współczesnego świata i motywuje mnie ona do działania."
Kasia Boguś

"Moim ulubionym zajęciem jest czytanie książek, szczególnie fantastyki. Uwielbiam słuchać przy tym muzyki, ponieważ pomaga mi to oczyścić myśli i odpocząć."
Kornelia Kucharczyk

"Lubię dużo czytać, ponieważ zagłębiając się w opisane historię zapominam o problemach świata. Czytając książki mogę poznać motywacje, które kierują ludźmi."
Julia Kawaler

"W wolnych chwilach często rysuję i maluję. Dużą przyjemność sprawia mi robienie zdjęć, które często przekładam na płótno. Lubię uwieczniać drobne szczegóły, na które nie zwraca się uwagi w codziennym biegu."
Julia Wilanowicz

"Pomimo tego że mam 16 lat, kocham oglądać bajki. W świecie bajek jest radośnie, kolorowo i a bohaterowie mają mnóstwo ciekawych przygód, co jest totalnym przeciwieństwem życia codziennego. Oprócz tego uwielbiam książki, słodycze i bardzo lubię patrzeć w gwiazdy."
Karolina Kamińska

"Słucham muzyki lat 80, szczególnie rocka z tego okresu. Interesuje mnie szeroko pojęta kryminologia. Lubię także czytać literaturę faktu i kryminały."
Ada Urban

"Lubię czytać różne rodzaje książek, żeby poszerzać swoją wiedzę o literaturze."
Agata Przybyło

 

ZP1

 

ZP2