28 kwietnia w auli I LO miało miejsce uroczyste zakończenie szkoły przez absolwentów rocznika 2022/2023. Na miejscu zebrali się rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, goście, uczniowie klas młodszych oraz maturzyści. Wśród zgromadzonych byli –przedstawiciel Urzędu Gminy Milicz Konrad Buczek; Przewodniczący Rady Rodziców, p. Andrzej Kubiak; Kierownik Wydziału Oświaty p. Krzysztof Firek; p. Jadwiga Stępień, przedstawicielka Stowarzyszenia Absolwentów I LO.

Pierwsza wystąpiła Pani Dyrektor Marzena Rokita, która w swojej przemowie zawarła serdeczne podziękowania dla nauczycieli i wychowawców za zaangażowanie w pracę z maturzystami. Następne podziękowania trafiły do pracowników obsługi i administracji za uczynienie szkoły bezpiecznym, a także przyjaznym miejscem oraz do rodziców za współpracę i wspieranie działań szkoły. Cytując słowa Pani Dyrektor kierowane do uczniów kończących szkołę: „Gdy wiatry były niepomyślne lub gdy zgubiliście drogę, zwracaliście się do Waszych rodziców, nauczycieli czy bliskich osób. Świat szkoły jak statek w porcie był bezpieczny, ale jak wiemy, nie po to buduje się statki, by stały w porcie. Czas więc, by wyruszyć w podróż! [...] Waszej podróży nie da się zaplanować, choć warto mieć kilka portów w pamięci, by do nich zawitać, gdy siły osłabną i gdy zapragniecie lądu”. Absolwenci dostali najserdeczniejsze życzenia – aby zachowali w sobie miłość, by mogli się nią dzielić, a także napotkali ludzi mających taką samą miłość w sobie.

W drugiej kolejności przemówili pan Krzysztof Firek w imieniu Starosty Powiatu Milickiego, pan Andrzej Kubiak oraz pani Jadwiga Teresa Stępień. Po wystąpieniach nadszedł czas na ślubowanie klas czwartych i zmianę pocztu sztandarowego naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Julii Sobieraj, Julii Łęckiej i Karolowi Wołkowskiemu za ich służbę. Opiekę nad sztandarem przejęli Wiktoria Szyrner, Amelia Wasielewska oraz Adrian Kamiński, a ślubowanie przeprowadziła Sandra Kałka.

Do tytułu Absolwenta Roku 2022/2023 nominowani byli Maksymilian Golec (4A), Paulina Okniańska (4A), Dawid Kubiak (4B), Karol Wołkowski (4C), Sandra Klauza (4D), a został nim Karol Wołkowski.

Nagrody za średnią powyżej 5.0 otrzymali:
4A – Marcelina Chilińska, Hanna Gibasiewicz, Zuzanna Janoś, Natalia Kuźnik, Weronika Milian, Jagoda Molska, Paulina Okniańska, Oliwia Pogoda
4B – Ewa Wojewoda
4C – Karol Wołkowski
4D – Aleksandra Andrzejewska, Piotr Gosthorski, Sandra Klauza, Nikola Kukla, Michał Mormel, Karolina Nowak, Wiktoria Wołk

Nagrody za średnią powyżej 4.75 otrzymali:
4A – Aleksandra Iskrzycka, Julia Łęcka, Zuzanna Nestoruk
4B – Sandra Kałka, Adriana Kotarska, Dawid Kubiak
4D – Julia Kasprzyk, Julia Szmigiel, Natalia Wirchniańska

Nagrodę Dyrekcji dostali: Aleksandra Andrzejewska, Natalia Bachlińska, Nina Bolińska, Zuzanna Gajowa, Filip Gradzik, Maksymilian Golec, Kinga Jakubowska, Julia Łęcka, Sandra Kałka, Julia Kasprzyk, Adrianna Kotarska, Adrian Kulik, Michał Mormel, Karolina Nowak, Paulina Okniańska, Julia Sobieraj, Emilia Sokół, Oliwia Śledzianowska, Stanisław Woliński, Karol Wołkowski, Mikołaj Zakrzewski i Julia Majewska.

Wyróżnienia zespołów przedmiotowych: Zespół nauczycieli przedmiotów ścisłych, przewodnicząca p. prof. Aneta Nowak: Karol Wołkowski; Zespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, przewodnicząca p. prof. Beata Jaskulska: Paulina Okniańska; Zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych, przewodniczący p. prof. Marcin Chytry: Karolina Nowak; Zespół nauczycieli języków obcych, przewodnicząca p. prof. Elżbieta Reszelska: Karolina Nowak; Zespół nauczycieli wychowania fizycznego, przewodniczący p. prof. Jacek Posacki: Dawid Kubiak.

Uczniowie, którzy byli aktywnie zaangażowani w szkolny wolontariat: Marcelina Chilińska, Zofia Kaczorowska, Marcelina Lis, Sandra Kałka, Natalia Smulska, Aleksandra Iskrzycka, Hanna Gibasiewicz, Katarzyna Struć, Julia Łęcka, Wiktoria Wołk, Aleksandra Bienias, Oliwia Pogoda, Szymon Ruciński, Kacper Kąkol.

Po wręczeniu wszystkich nagród swoją chwilę na przemowę miała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Broniecka.

Ten dzień umilił nam chór szkolny w składzie: Wiktoria Burszowska, Otylia Łochowska, Julia Ranoszek, Gosia Szulc, Marcelina Pasek i Oliwia Grygiel. Na instrumentach grali Marcin Baczkowski, Michał Tymański, Franek Jaskulski, Maciej Gryglewicz, Zosia i Konrad Żurek. Prowadzącymi byli Oliwia Rzęsa i Aureliusz Keller.

Na sam koniec mogliśmy usłyszeć niespodziankę przygotowaną przez maturzystów. Ola Andrzejewska, Zuzanna Gajowa, Julia Kasprzyk, Karolina Nowak, Emilia Sokół, Nina Bolińska, Maks Golec, Adrian Kulik, Karol Wołkowski wystąpili w repertuarze obejmującym "Kosmiczne energie" Ralpha Kamińskiego i "Długość dźwięku samotności" Myslovitz.

Wszystkim absolwentom gratulujemy osiągnięcia tak wysokich wyników w nauce oraz zdobycia nagród i wyróżnień. Serdecznie dziękujemy wszystkim maturzystom za wkład i pracę wykonywaną przez te lata nauki w milickim I LO w Miliczu. Szczególne podziękowania należą się również p. prof. Małgorzacie Rybce oraz klasie 3A za przygotowanie tego pamiętnego wydarzenia. Życzymy uczniom powodzenia na dalszej ścieżce życia i mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie zawsze stanowić bezpieczną przystań, do której każdy opuszczający jej mury powróci chętnie wspomnieniami.

Kornelia Kucharczyk, Laura Goldmann, Julia Wilanowicz, Wiktoria Namysł, Karolina Kamińska

 

 • pa_1
 • pa_10
 • pa_10_1
 • pa_11
 • pa_11_1
 • pa_12
 • pa_13
 • pa_14
 • pa_15
 • pa_16
 • pa_17
 • pa_18
 • pa_19
 • pa_1_1
 • pa_2
 • pa_20
 • pa_21
 • pa_22
 • pa_23
 • pa_24
 • pa_25
 • pa_26
 • pa_27
 • pa_28
 • pa_29
 • pa_2_1
 • pa_3
 • pa_3_1
 • pa_4
 • pa_4_1
 • pa_5
 • pa_5_1
 • pa_6
 • pa_6_1
 • pa_7
 • pa_7_1
 • pa_8
 • pa_8_1
 • pa_9
 • pa_9_1

 

 • pa-_1
 • pa-_10
 • pa-_11
 • pa-_12
 • pa-_13
 • pa-_14
 • pa-_15
 • pa-_16
 • pa-_17
 • pa-_18
 • pa-_19
 • pa-_2
 • pa-_20
 • pa-_21
 • pa-_22
 • pa-_23
 • pa-_24
 • pa-_25
 • pa-_26
 • pa-_27
 • pa-_28
 • pa-_29
 • pa-_3
 • pa-_30
 • pa-_31
 • pa-_32
 • pa-_33
 • pa-_34
 • pa-_35
 • pa-_36
 • pa-_37
 • pa-_38
 • pa-_39
 • pa-_4
 • pa-_40
 • pa-_41
 • pa-_42
 • pa-_43
 • pa-_44
 • pa-_45
 • pa-_46
 • pa-_47
 • pa-_48
 • pa-_49
 • pa-_5
 • pa-_50
 • pa-_51
 • pa-_52
 • pa-_53
 • pa-_54
 • pa-_55
 • pa-_56
 • pa-_57
 • pa-_58
 • pa-_59
 • pa-_6
 • pa-_60
 • pa-_61
 • pa-_62
 • pa-_63
 • pa-_64
 • pa-_65
 • pa-_66
 • pa-_67
 • pa-_68
 • pa-_69
 • pa-_7
 • pa-_70
 • pa-_71
 • pa-_72
 • pa-_73
 • pa-_8
 • pa-_9

 

2023 04 28 sm 1 2023 04 28 sm 2

2023 04 28 bgm 1 2023 04 28 bgm 2