Jesteśmy zgodni – warto podarować szanse na życie!
7 grudnia 2022 w naszej szkole przeprowadzona zostanie akcja rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych skierowana do pełnoletnich uczniów, nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły. Mamy także nadzieję, że młodsi uczniowie zachęcą do udziału w tym przedsięwzięciu swoje rodziny, sąsiadów i starszych kolegów.

W szkole prowadzona jest kampania informacyjno – edukacyjna. Szkolni Wolontariusze akcji i wychowawcy klas rozmawiają z uczniami o chorobach nowotworowych układu krwiotwórczego oraz poruszają tematy bezpośrednio związane z procedurą transplantacji komórek macierzystych: jak wygląda pobranie od Dawcy, jaka jest rola Ośrodka Dawców Szpiku, jaką drogę przechodzi Pacjent w trakcie leczenia.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat dawstwa szpiku, które znajdują się w na stronie internetowej Fundacji DKMS: www. dkms.pl i wykorzystanie możliwości rejestracji jako potencjalny Dawca krwiotwórczych komórek macierzystych podczas organizowanej w szkole #KOMÓRKOMANII.

Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla Pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.

Czekamy na Was!

  • 25_znajduje_dawc_w_rodzinie
  • paluszki_zosta_dawc