W piątek 29.04.2022, w auli szkoły odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów rocznika 2021/2022 I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu. Konferansjerzy, Aleksandra Bienias oraz Kacper Bartczak, powitali zebranych gości, a przede wszystkim tegorocznych maturzystów.

Apel rozpoczął się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po czym wysłuchaliśmy przemówienia Pani dyrektor Marzeny Rokity. Odniosła się w swojej wypowiedzi do słów Alberta Einsteina – „Każdy jest geniuszem, ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia.” Tym cytatem życzyła wszystkim maturzystom dalszej drogi ku rozwoju osobistemu oraz podziękowała im za trzy lata spędzone w murach naszej szkoły. Podziękowania skierowała także do nauczycieli i wychowawców za zaangażowanie, jakie włożyli w pracę z uczniami. Obecny był również starosta Sławomir Strzelecki, który w imieniu swoim oraz w Powiatu Milickiego przekazał maturzystom długopisy, by podkreślić zbliżający się czas matur oraz życzyć absolwentom jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości.

Powodzenia na egzaminie dojrzałości Maturzystom życzyli również Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO Adam Aleksandrowicz oraz Przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Kubiak.

Głos zabrała również przewodnicząca samorządu uczniowskiego - Marianna Niedzielska. Pogratulowała ona maturzystom ukończenia szkoły średniej oraz życzyła powodzenia w nadchodzących egzaminach maturalnych.

Po przemowach odbyła się zmiana pocztu sztandarowego, podczas którego absolwenci przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Wzruszającym momentem było ślubowanie absolwentów przyrzekającym m.in. wykorzystywać i pomnażać zdobytą wiedzę, czy też godnie reprezentować swoją szkołę.

Po wyprowadzeniu pocztu mogliśmy posłuchać piosenki „Kasztany” w wykonaniu szkolnego chóru. W chwilę później nastąpiło przyznanie nagród. Pierwszą była Nagroda Absolwenta Roku 2021/2022. Werdykt ogłosiła Pani dyrektor Marzena Rokita wraz z panią dyrektor Agnieszkę Nowacką, a nagrodę wręczył przewodniczący Rady Rodziców, pan Andrzej Kubiak. Nominowani byli: Amelia Drozda, Maciej Wójcik, Zuzanna Kłosowska, Kamila Boczar, Antonina Lis, Jakub Ostrycharz, Emilia Karbowska i Amelia Nacewicz. Nagrodę dostała Zuzanna Kłosowska. Wyróżnienie przyznano także 16 uczniom z średnią powyżej 5,00. Następnie wychowawcy klas 3 wraz z dyrekcją ostatni raz sprawdzili listę obecności oraz wręczyli maturzystom świadectwa.

Na zakończenie zastała przygotowana część artystyczna, w której usłyszeliśmy utwory takie jak „Szary świat” w wykonaniu Julii Kasprzyk i Aleksandry Andrzejewskiej oraz „Celebration” w wykonaniu zespołu i chóry szkolnego, w którego skład wchodzą: Ola Andrzejewska, Adrian Kulik, Emilia Sokół, Franek Jaskulski, Karolina Nowak, Julia Kasprzyk, Maks Golec, Marcelina Pasek, Marianna Niedzielska, Natalia Wirchniańska, Nikola Kukla, Zuzia Gajowa, Karol Wołkowski, Michał Tymański, Grzegorz Witek, Nina Bolińska. Natomiast część plastyczna została zorganizowana przez Natalię Smulską, Sandrę Kałka, Adriannę Kotarską, Aleksandrę Bienias, Dominikę Sumisławską oraz Zofię Kaczorowską. Cały apel przygotowała klasa 3B wraz z wychowawczynią, panią profesor Amelią Konopacką

Sandra Kałka, III B