Dzisiejszy dzień 14 lutego, jest dniem bardzo ważnym dla naszej szkolnej społeczności, ponieważ dokładnie 80 lat temu doszło do sformowania Armii Krajowej. W czasie II wojny Światowej organizacja ta, była największym ochotniczym wojskiem podziemnym, który walczył z okupantem niemieckim i sowieckim. Bohaterowie oraz działania AK zapisały się w sposób szczególny na kartach polskiej historii, walcząc o naszą niepodległość, kulturę i ziemię. Polska przetrwała trudny czas dzięki zasługom żołnierzy, tym samym stając się dla nas symbolem niezłomności, wytrwałości i sprytu.

Dla upamiętnienia tych wydarzeń 11 listopada 2012 roku I Liceum Ogólnokształcące w Miliczu przyjęło imię Armii Krajowej, natomiast Światowy Związek Żołnierzy AK ofiarował tablicę pamiątkową wraz ze sztandarem. W każdą rocznicę powstania Armii Krajowej szkolna społeczność obchodzi uroczystość, dlatego też poniżej przedstawiamy link https://www.youtube.com/watch?v=zdcSj7TamGw, za pomocą którego można współuczestniczyć w apelu.

Dziękujemy klasie ID, będącej pod nadzorem pani prof. Magdaleny Dudy za przygotowanie wspaniałego występu. Grono pedagogiczne I LO w Miliczu docenia zaangażowanie i starania uczniów, jakie włożyli aby upamiętnić bohaterów AK.