W poniedziałek 08.11 w hali sportowej Hasta La Vista we Wrocławiu odbył się długo oczekiwany finał strefy wrocławskiej w badmintonie dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział po 6 zespołów reprezentujących szkoły średnie strefy wrocławskiej. Zawody były rozgrywane w dwóch grupach po 3 zespoły w każdej grupie.Mecze grane były natomiast do 3 wygranych spotkań, w których trzeba było wygrać dwa sety do 11 punktów. Świetnie zaprezentowała nasza żeńska drużyna, która po zwycięstwie w grupie oraz w półfinale spotkała się z faworytem turnieju w meczu o zwycięstwo w zawodach. Ostatecznie wygrały dziewczęta VIII LO z Wrocławia, a srebrny medal przypadł naszej drużynie, która również uzyskała awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się również we Wrocławiu w hali sportowej Hasta La Vista. Drużynę naszą tworzyły debiutantki, które pierwszy raz wystąpiły w tak ważnym i wymagającym turnieju. Tym większa radość i satysfakcja z zajętego miejsca oraz motywacja do dalszej pracy. Szkołę naszą reprezentowały uczennice klasy 3 Amelia Nacewicz oraz Natalia Płóciennik. W turnieju chłopców natomiast reprezentował naszą szkołę doświadczony, sprawdzony i utytułowany duet w osobach Maćka Wójcika oraz Michała Perlińskiego, którzy wielokrotnie zdobywali medale zarówno w finale strefy jak i dolnośląskim. Dlatego 3 miejsce, brązowy medal i awans do finału dolnośląskiego nie był dziełem przypadku, niespodzianką, a wynikiem determinacji i motywacji naszych zawodników .

  • 00
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05