Olga Tokarczuk, noblistka, powiedziała: „Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii dostrzegają talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu”

W I LO obchodziliśmy dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten pozwala odpocząć od codziennych zajęć całej społeczności szkolnej i poświęcić czas na wspólne świętowanie.

To również symboliczny moment przyjęcia uczniów klas I do społeczności szkolnej, czego wyrazem było złożone ślubowanie. Życzenia w imieniu społeczności uczniowskiej przekazała Marianna Niedzielska. W części artystycznej wystąpili: Emilia Karbowska, Karolina Nowak, Emilia Sokół, Nina Bolińska, Marcelina Pasek, Aleksandra Andrzejewska, Maksymilian Golec, Adrian Kulik, Franciszek Jaskulski oraz chór szkolny. Apel prowadziły Marcelina Pasek oraz Oliwia Rząsa.

Uroczystość przygotowała klasa IIA.

Prezentacja