29. Finał WOŚP w I LO w Miliczu
Koszykówka w I LO w Miliczu.
Dzień Edukacji Narodowej
Sztafetowe biegi przelajowe I miejsce dziewcząt I LO w Miliczu

W poniedziałkową noc (16/17 grudnia 2019 r.) drużyna naszego LO w składzie Aleksandra Kwiecień, Sonia Gendera i Bartłomiej Grabowski wzięła udział w finale ogólnopolskiego konkursu „Lekcje historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim” organizowanego przez Fundację kaczmarskiunderground w Wieliczce.

Eliminacje do konkursu odbyły się dwa tygodnie wcześniej. Wzięło w nich udział ok. 1000 szkół, a nasza reprezentacja uplasowała się na 2 pozycji, gwarantując sobie tym samym udział w finałowej rozgrywce.

 

Ostatni etap rozpoczął się koncertem Przemysława Lembicza i Marcina Żmudy, którzy w ciągu trwającego prawie 2 godziny występu zagrali część piosenek Jacka Kaczmarskiego stanowiących fundament konkursu. Następnie przyszedł czas na kolację oraz grę integracyjną.

Finałowa rozgrywa rozpoczęła się ok. godziny 22 i trwała blisko 4 godziny. Wzięło w niej udział 8 najlepszych zespołów z całej Polski. Zawodnicy musieli zmierzyć się z historią i sztuką zawartą w twórczości Jacka Kaczmarskiego. Konkurencje były bardzo rozmaite. Wymagały nie tylko olbrzymiej wiedzy, ale także sprytu i szczęścia. Po rozegraniu wszystkich 6 konkurencji: Morderczy Quiz, Kalambury, Jaka to historia, Postać, Czarne Historie, Art-Calambours, Jaka to melodia wyłoniono zwycięzców. W tegorocznej edycji konkursu nasz zespół uplasował się na 6 pozycji, co jest sporym sukcesem biorąc pod uwagę fakt, że w eliminacjach wystartowało prawie 1000 zespołów z całego kraju.

„Lekcje historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim” należą do nieszablonowych zawodów rozwijających nie tylko wiedzę, ale także pobudzających wyobraźnie, twórczość kreatywność.
Mamy nadzieje, że w roku następnym uda nam się ponownie zakwalifikować do finału i po raz kolejny, przez pryzmat twórczości Jacka Kaczmarskiego poszerzyć swoje wiedzę i horyzonty.

 

  • 00
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07