07 Grupa uczennic i uczniów z I LO w Miliczu, pod opieką nauczycielek języka angielskiego Elżbiety Reszelskiej i Eugenii Hajdun, wzięła udział w międzynarodowym projekcie Euroweek, którego celem była nauka języka angielskiego z wykorzystaniem innowacyjnych metod nauczania.

Zajęcia były prowadzone przez wolontariuszy z całego świata i odbywały się w dniach 16-20 grudnia 2016 r. w Międzygórzu.

Euroweek
Szkoła liderów
16-20.12.2016

Dzień pierwszy

Zapoznanie

Pierwszego dnia, zaraz po przejeździe, zapoznaliśmy się z grupą wolontariuszy, następnie, po podzieleniu na grupy, opowiadaliśmy o swoich zainteresowaniach i planach na przyszłość.

Dzień drugi
Występy przed publicznością

Rano, zaraz po śniadaniu, wyszliśmy z Masakrą na spacer nad wodospad, a następnie, z nowymi grupami, ćwiczyliśmy słownictwo przez wypisywanie wyrazów zaczynających się na kolejne litery różnych słów (w przypadku mojej grupy było to słowo „amazing”, czyli musieliśmy znaleźć słowa na „a”, „m” etc.). Następnie ze wszystkich tych słów układaliśmy opowiadania. Najtrudniejsza część jednak miała dopiero nadejść, bo później musieliśmy to zagrać.

Dzień trzeci
Zamieniane problemów na okazje i inflacja w Białorusi

Po śniadaniu mieliśmy zajęcia integracyjne. Po obiedzie Emir pokazał nam, jak zamieniać problemy na okazje. Jego wykład był bardzo motywujący i ciekawy. Następnie wolontariusz z Białorusi, Paweł, nie tylko przybliżył nam historię i kulturę swojego państwa, ale też przybliżył nam jego największe problemy.

Dzień CZWARTY
Mission impossible

Już z rana wiedzieliśmy, że ten dzień będzie ostatecznym sprawdzianem, podsumowaniem wszystkiego, czego do tej pory się nauczyliśmy. Dzień zaczęliśmy od przejścia się po wybiegu – ćwiczenie pewności siebie, następnie toczyliśmy zażartą dyskusję w obrębie całej grupy (oczywiście po angielsku). Wieczorem Emir przedstawił nam swoją historię, dlaczego zdecydował się zostać wolontariuszem, oraz wytłumaczył nam, jak my możemy takowym zostać, przybliżając nam program Erasmus.
Najlepsze jednak dopiero miało nadejść – mission IMPOSSIBLE. Nasza grupa dostała 9 zadań – 3-minutowy filmik #TrueLoveStory, śmieszny dubsmash, indyjski taniec, reklamy czterech produktów etc. Na wykonanie tych wszystkich zadań nasza grupa dostała 2 godziny. To zadanie można było wykonać tylko dzięki dobrej współpracy. I udało nam się!
Nocą, po prezentacji na temat Ugandy, jedna z wolontariuszek przedstawiła nam skuteczne sposoby motywacji do samoorganizacji. Uroczyste zakończenie warsztatów Euroweek odbyło się w późnych godzinach wieczornych. Każdy otrzymał świadectwo ukończenia warsztatów.

Dzień piąty
Do domu