I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Springe 2024

W dniach 10-15 czerwca 9 uczniów ILO wraz z panią prof. Małgorzatą Rybką i panią prof. Amelią Konopacką wzięło udział w wymianie z Otto-Hahn-Gymnasium w Springe. Młodzież bardzo aktywnie spędziła dni w Niemczech. We wtorek uczniowie wybrali się do szkoły, gdzie czekały na nich zajęcia, na których dowiedzieli się o różnicach i podobieństwach między Polską a Niemcami. Kolejnymi zajęciami była nauka tańca. Następnie wybrali się na grę miejską, podczas której dowiedzieli się ciekawych rzeczy na temat Springe. Po grze odbyło się spotkanie z burmistrzem i zwiedzanie muzeum miasta.

Kolejnego dnia wybrali się do Hanoweru, gdzie pierwszym punktem było zwiedzanie Herrenhäuser Gärten. Następnie zwiedzili Ratusz i udali się do Sprengel Museum, gdzie czekały na nich zajęcia.

W czwartek z samego rana uczniowie pojechali pociągiem do Hamburga, w którym mogli wjechać na tarasy Elbphilharmonie i zobaczyć panoramę miasta. Kolejnym przystankiem był Świat Miniatur Wunderland, gdzie mogli obejrzeć miniatury najsłynniejszych zabytków świata.

Ostatniego dnia pobytu w Springe wybrali się na minigolfa. Po atrakcji na uczniów czekał grill, na którym mogli spróbować tradycyjnych niemieckich przysmaków. Wieczorem nadszedł czas na pożegnania i około godziny 20:30 wyruszyli w drogę powrotną do Polski.

Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie i Starostwa Powiatowego w Miliczu.

Kornelia Kucharczyk