Mówiąc potocznie olimpijczyk to osoba, która bierze udział w olimpiadzie z danej dziedziny naukowej. To człowiek, którego upór i samozaparcie w zdobywaniu wiedzy jest ścieżką wiodącą do realizacji wielkich marzeń i osobistych sukcesów.
Zatem do grona ludzi sukcesu w I Liceum Ogólnokształcącym w Miliczu zaliczamy następujące osoby, których nazwiska na długo zapiszą się w naszej pamięci i historii Zielonej Szkoły.
2010 r. Milena Ośmiałowska finalistka XLI Olimpiady Języka Rosyjskiego
2008 r. Janusz Wnuk finalista XXXIX Olimpiady Języka Rosyjskiego
2006 r. Tomasz Backer finalista XVII Olimpiady Teologii Katolickiej
2006 r. Ewa Blaszke finalistka XVII Olimpiady Teologii Katolickiej
2005 r. Tomasz Bäcker laureat XVI Olimpiady Teologii Katolickiej
2005 r. Piotr Szydełko finalista XVI Olimpiady Teologii Katolickiej
2004 r. Piotr Szydełko finalista XV Olimpiady Teologii Katolickiej
2004 r. Jacek Drab finalista XLVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Św. Współ.
2004 r. Jacek Drab finalista VIII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej
2002 r. Wiesław Kaczmarek finalista XXXI Olimpiady Biologicznej
2002 r. Krzysztof Kotlicki finalista XXXIII Olimpiady Języka Rosyjskiego
2001 r. Walenty Niedźwiedzki laureat XXXII Olimpiady Języka Rosyjskiego
2001 r. Natalia Bartkowiak finalistka V Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej
1998 r. Albert Głuszek finalista XXIV Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej
1997 r. Paweł Karolczak finalista XXIII Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej
1996 r. Alina Tobuch laureatka XXVI Olimpiady Literatury i Jezyka Polskiego
1995 r. Aneta Ławniczak finalistka XXI Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej
1993 r. Cezary Tajer finalista XXII Olimpiady Biologicznej
1992 r. Krystyna Kebede finalistka XX Olimpiady Biologicznej
1992 r. Jacek Walniczek finalista XX Olimpiady Biologicznej
1992 r. Cezary Tajer finalista VII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
1992 r. Bartosz Demianiuk finalista XIX Olimpiady Geograficznej
1991 r. Jolanta Ptak finalistka XX Olimpiady Biologicznej
1991 r. Bartosz Demaniuk finalista XVIII Olimpiady Geograficznej
1990 r. Renata Wilk finalistka XIX Olimpiady Biologicznej
1989 r. Włodzimierz Ranoszek finalista IV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
1989 r. Renata Wilk laureatka VII Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu
1989 r. Renata Wilk finalistka XVIII Olimpiady Biologicznej
1989 r. Remigiusz Trzaska finalista IV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
1989 r. Dorota Raubo finalistka XV Olimpiady Geograficznej
1988 r. Włodzimierz Ranoszek laureat XVIII Olimpiady Geograficznej
1986 r. Robert Seifert finalista XV Olimpiady Biologicznej
1986 r. Agnieszka Wydra finalistka XV Olimpiady Biologicznej
1985 r. Krzysztof Dawidiuk laureat X Olimpiady Wiedzy Spoleczno-Politycznej
1985 r. Krzysztof Dawidiuk finalista Olimpiady Wiedzy Spoleczno-Prawnej
1984 r. Krzysztof Dawidiuk finalista Olimpiady Wiedzy Spoleczno-Prawnej
1984 r. Jacek Krzyżosiak finalistka XIII Olimpiady Biologicznej
1984 r. Andrzej Zawieja finalista VII Olimpiady Astronomicznej
1982 r. Piotr Raubo finalista XXXVIII Olimpiady Chemicznej
1981 r. Tadeusz Hupalo finalista XXXI Olimpiady Fizycznej
1981 r. Piotr Raubo finalista XXXVII Olimpiady Chemicznej
1981 r. Iga Palka finalistka X Olimpiady Biologicznej
1980 r. Piotr jakubowski finalista IX Olimpiady Biologicznej
1978 r. Przemysław Palka finalista VII Olimpiady Biologicznej
1976 r. Zofia Nęcka finalistka V Olimpiady Biologicznej
1974 r. Teresa Wielebińska finalistka III Olimpiady Biologicznej
1973 r. Krystyna Szmigiel laureatka II Olimpiady Biologicznej
1964 r. Jerzy Kucharczak finalista XV Olimpiady Matematycznej