AIESEC to największa na świecie organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która od 1948 roku realizuje misję “Pokój i pełne wykorzystanie ludzkiego potencjału”.

W Polsce AIESEC istnieje od 1971 roku i obecnie działa przy 15 ośrodkach akademickich. Studenci - wolontariusze z różnych krajów odwiedzają szkoły w całej Polsce.

Również nasza szkoła, I LO im.Armii Krajowej w Miliczu, uczestniczy w projektach AIESEC od 2000 roku. Zatem śmiało możemy powiedzieć, że jest to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Razem z międzynarodowym zespołem wolontariuszy uczniowie naszej szkoły od lat realizują projekty edukacyjne.

Tegoroczna edycja trwała od 16 września do 25 października. Przez 6 tygodni dwie wolontariuszki, Gaia z Włoch oraz Gizem z Turcji, przy współpracy z nauczycielkami języka angielskiego prowadziły zajęcia oraz uczestniczyły w życiu szkoły.

Obecność wolontariuszek była dla społeczności szkolnej wyjątkowym doświadczeniem. Cieszymy się, kolejnej udanej edycji projektu AIESEC.